Tani, dotykowy Kindle? Tak, oto Kindle Touch, Kindle Touch 3G oraz Kindle Fire!

Dziś największa księgarnia świata zapowiedziała produkty, które ugruntują jej przewagę na rynku czytników e-book i dodatkowo mogą zapewnić mocne wejście – a może nawet dominację? – na rynku tabletów, zawładniętym do tej pory przez iPada.

Obserwuję rynek czytników i tabletów od długiego już czasu, ale po tej premierze naprawdę nabieram ochoty na te gadżety… Dojrzałem i Amazon może mnie zerwać 😉

Oto list sklepu Amazon do użytkowników, opublikowany dziś na stronie głównej amazon.com:

Drogi Kliencie,
są dwa rodzaje firm: te które ciężko pracują, żeby Klient płacił więcej oraz te które ciężko pracują, żeby Klient płacił mniej. Jesteśmy wśród tych drugich.
Z radością zapowiadamy cztery nowe produkty: całkiem nowy Kindle za jedyne 79 dolarów, dwa nowe dotykowe czytniki – Kindle Touch oraz Kindle Touch 3G – za 99 i 149 dolarów, oraz w całkowicie nowej klasie Kindle – kolorowy Kindle Fire z dostępem do filmów, książek, gazet, gier i przeglądania internetu za jedyne 199 dolarów.
To są produkty o naprawdę wysokiej jakości – to najlepsze czytniki Kindle które kiedykolwiek wytworzyliśmy. Kindle i Kindle Touch korzystają z najbardziej zaawansowanej technologii E Ink, a Kindle 3G Touch ma dodatkowo darmową bezprzewodową sieć 3G – bez comiesięcznych opłat i abonamentu. Kindle Fire zawiera w sobie wszystko nad czym pracowaliśmy w Amazon od 15 lat w jednym, doskonale zintegrowanej ofercie dla Klienta – natychmiastowym dostępie do bogactwa cyfrowych treści Amazona, kolorowym ekranem dotykowym z niezwykle szerokim kątem widzenia, rozmiarem doskonałym do trzymania jedną ręką, procesorem dual-core, darmową powierzchnią w Amazon Cloud oraz super-szybką przeglądarką mobilną – Amazon Silk, która dostępna jest wyłącznie na Kindle Fire.
Tworzymy luksusowe produkty i oferujemy je w przystępnych cenach.
Dziękujemy Ci, że jesteś naszym Klientem,
Jeff Bezos
Founder & CEO
p.s. – Kindle Fire ma całkiem nową przeglądarkę internetową – Amazon Silk. Kiedy używasz Silk – intuicyjnie i bez wysiłku – korzystasz z mocy Amazon EC2, żeby szybciej przeglądasz sieć. Zaciekawiony? Zobacz na krótkim filmie, jak to działa.

Zobacz w sklepie Amazon:

Czytaj więcej:

Amazon unveils touchscreen, budget-priced Kindles

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *